Figurky a kostky Medvídek plyšový
Zákaznická linka: 573 333 467
Doprava ZDARMA při nákupu nad 799 Kč
ZÁKAZNICKÁ LINKA
Máte dotaz? Neváhejte nás kontaktovat.

e-mail: info@stavebnice-hry.cz tel.: 573 333 467 Provozní doba
INFORMACE
  • Objednávky přijaté do 10:00 v pracovní den se všemi položkami skladem a platbou na dobírku odesíláme v den objednávky.
  • Přepravce doručuje zásilku následující pracovní den.
  • O odeslání objednávky Vás informujeme e-mailem s možností sledování zásilky přes internet.

Backgammon

Značka: PIATNIK
Číslo výrobku: 18312

Dostupnost: Vyprodáno
249 Kč s DPH 21%
Backgammon
Magnetic Backgammon

Popis a parametry

Číslo karty:18312
Počet hráčů:2
Věk:od 10 let
Rozměry krabice (balení):21,5 x 14 x 3,5 cm

Magnetická cestovní hra Backgammon, kterou ovládali již v antice. V Čechách se nazývala "tabule", ale někteří ji znají pod názvem "vrhcáby" nebo "vrchcáby".

Cílem hry je vyvést všech svých 15 kamenů po vyznačené dráze nejprve do vlastní „ohrádky“ a pak je odstranit z hrací desky. Hráči se střídají, na začátku každého tahu hodí hráč oběma kostkami a podle výsledku hodu posune některý svůj kámen či kameny o příslušný počet polí směrem k jejich cíli. Na každém poli může být libovolný počet kamenů jednoho hráče (i všech 15 na jednom poli). Pokud ovšem hráč ukončí tah kamenem na poli, kde je jeden soupeřův kámen, „vyhodí“ jej, tzn. vrátí ho až na začátek jeho cesty, na tzv. bar. Na pole, na kterém je více než jeden soupeřův kámen, se táhnout nesmí. Kameny protihráčů se pohybují v navzájem opačných směrech. Když má hráč všechny své kameny v poslední části hrací desky, může s nimi táhnout i mimo desku, čímž je odstraňuje ze hry. Hráč, kterému se podaří takto odstranit všechny kameny, vítězí.

Jedná se o magnetickou cestovní verzi hry. Takže si ji můžete vzít kamkoli s sebou.

Hra obsahuje: 1 hrací deska, 2 x 15 kamenů, 4 klasické kostky s bodovými hodnotami, 1 kostka "tuplovací", čili zdvojnásobující a 1 pravidla hry